Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Найкращі книги з javascript

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

Програмування

13.04.2022

4820 переглядів

Хочете стати програмістом і підшукуєте хороше навчання? Ці книги допоможуть отримати знання та заповнити прогалини у наявних навичках. Вони можуть стати чудовим доповненням до основного навчання. Сьогодні розглянемо найкращі книги з javascript. На вас чекає топ-5 бестселерів, які будуть цікаві як новачкам, так і досвідченим програмістам.

Топ-5 книг з JavaScript

Наші методисти довго і завзято проводили дослідження, прочитали не один десяток підручників, розбирали на молекули книги-бестселери. І ось, нарешті, ми готові представити вам топ-5 найкращих підручників з JavaScript”!

“Сучасний підручник JavaScript” Ілля Кантор

Кожен розробник знайомий із сервісом з вивчення мови javascript.ru, засновником якого є Ілля Кантор – професіонал та справжній гуру з javascript. 3 томи видання – справжня скарбниця для програмістів, як новачків, так і профі. Детальне роз'яснення, лайфхаки, поради, розбір помилок – все є у цій книзі.

Важлива особливість: тут розглядаються основи та принципи саме сучасної JavaScript, без застарілих даних.

Новачки зможуть ознайомитися з азами мови, структурами даних, дізнаються все про замикання, об'єкти та ОВП. Профі буде цікаво детальніше розібратися в ітераторах, промісах, генераторах, модулях, графічних компонентах, регулярних висловлюваннях, анімації, оптимізації тощо.

Вся інформація зручно структурована, можна швидко знайти потрібне. Підручник від Іллі Кантора по праву входить до топ-книг з javascript.

"Як влаштований JavaScript" Дуглас Крокфорд

Книга не підійде новачкам, але стане чудовим посібником для програмістів, які хочуть "докопатися до суті" і розкласти JavaScript на молекули. Хірургічно точні формулювання, жодної води та зайвих відступів. Автор майстерно розповідає читачеві про те, як влаштований javascript, показує його інші сторони, проводить по заплутаним лабіринтам об'єктів та генераторів, розкриває секрети ОВП у мові тощо.

Книга не навчить програмувати, але детально розповість, чим живе JavaScript, як працює, в чому її сильні та слабкі сторони. Окремо варто згадати розділ Wat. У ньому Дуглас Крокфорд розбирає цікаві приклади та завдання, над якими ламають голову навіть найзатятіші розробники. Якщо ви шукаєте книги по javascript для початківців, то цей екземпляр не підійде. Але тим, хто хоче скласти для себе чітку картину роботи та структури мови програмування, навчитися швидко вирішувати складні завдання та брати в роботу відповідальніші проекти – обов'язково до прочитання.

"Вивчаємо програмування на JavaScript" Ерік Фрімен, Елізабет Робсон - найкращий вибір для початківців

Якщо розглядати найкращі книги з Javascript для початківців, то не можна пропустити цей бестселер. У випадку, коли ви зовсім новачок і не знаєте, з якого боку підступитися до програмування, а код для вас виглядає "китайськими ієрогліфами" - значить посібник для вас! Особливість підручника – нестандартна форма подачі матеріалу. Вся книга побудована за принципом коміксів, де складний матеріал про JavaScript поданий легко і доступно, у вигляді діалогів персонажів.

Цікаві та зрозумілі малюнки значно полегшать читання. Автори роблять акцент не тільки на поясненні принципів однієї з найвідоміших мов програмування, але й на практику. У книзі докладно описані різні проблеми, із якими стикаються розробники, і навіть пропонуються варіанти їх вирішення.

Книга допоможе розібратися з азами програмування на JavaScript, написати свою першу програму, а ще підготуватися до більш серйозного засвоєння матеріалу надалі.

 "JavaScript для чайників" К.Міннік, Е.Холланд

Ще одна хороша книга, якщо у програмуванні ви поки що нічого не розумієте. Але ж дуже хочете. Автори створили супер докладну енциклопедію з вивчення популярної мови програмування. Наочні таблиці, безліч прикладів, конкретні методики, поради, детальні пояснення – ця книга є просто скарбом знань для майбутніх програмістів.

Після прочитання ви розумітимете основи програмування на javascript, розберетеся в онлайн-графіці та принципах роботи HTML5, вивчите налаштування середовища, цикли, масиви, jQuery, анімацію, JSON тощо. З недоліків можна назвати мало прикладів аналізу коду. Але для докладного вивчення цього явища є й інші книги з Javascript. Хороший плюс: всі отримані знання можна перевірити практично, використовуючи тренажер на сайті видавництва.

“Виразний JavaScript. Сучасне веб-програмування” М. Хавербеке

Вибираючи для вивчення JavaScript книги, ознайомтеся з підручником Хавербеке. Це відмінний посібник для вивчення мови програмістам-початківцям. Згідно з численними відгуками, знань, викладених у книзі, достатньо, щоб почати створювати свій продукт.

У книзі докладно та з прикладами розбираються такі теми:

  • стрілочні та асинхронні функції;

  • ітератори;

  • шаблонні рядки;

  • область видимості;

  • керуючі структури;

  • виправлення помилок та багів;

  • асинхронна технологія.

Автор ділиться своєю особистою історією та досвідом у розробці, розбирає реальні приклади, розглядає шляхи вирішення спірних чи складних питань. Інформація викладена структуровано: від простого до складного. Кожну нову тему розкрито максимально докладно. Під час прочитання ви можете перевіряти отримані знання на спеціальному онлайн-сервісі, який вказується у книзі.

Висновки

Книги з програмування можуть доповнити та розширити інформацію, яку ви почерпнете з онлайн-курсів. Вони завжди під рукою і можна будь-якої миті освіжити в пам'яті потрібну інформацію. Вибирайте книги, виходячи з цілей, які ви переслідуєте. Якщо вже знаєтеся на принципах роботи з javascript, значить вам підійдуть підручники більш складного рівня. Для початкового вивчення беріть підручники для чайників. Але якщо книг вже не достатньо і потрібен наставник - рекомендуємо звернути увагу на професійні курси, де вас навчать мистецтву програмування на JavaScript від А і до Я.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Освіта для дітей

15 млн гривень виділено для навчання дітей військовослужбовців у приватних школах

Подати заявку на безкоштовне навчання можна до 17 жовтня

За даними Генштабу ЗСУ станом на 1 вересня в Україні постраждали понад 2405 закладів освіти, з них 270 – повністю зруйновані. Це викликало переповненість навчальних класів на початку навчального року у багатьох школах країни, особливо в західних та центральних областях, куди було переміщено найбільша кількість сімей з дітьми шкільного віку зі всієї України. Психологи вважають, що однією з найбільш психологічно-вразливою категорією учнів наразі є діти військовослужбовців, що зараз перебувають на фронті, в зоні бойових дій. Постійні переживан

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання. Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%. Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики. Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шу

ШАГ логотип

Програмування

10 комп'ютерних вірусів, які могли бути у твоїй поштовій скриньці

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів.

Комп'ютерна IT Академія STEP підготувала добірку відомих вірусних програм — від мережевого черв'яка, який атакував Іранські ядерні заводи до тролінгу code red. Читайте, діліться з друзями та зберігайте статтю, щоб не забути найважливіше з історії кіберзлочинів. CryptoLocker Як часто ви заглядаєте до спаму? 2013 року активно в спам ніхто не потрапляв, чим і користувалися зловмисники. На пошту надходив звичайний лист. При відкритті запускався CryptoLocker і шифрував файли на комп'ютері. Ось як виглядає один із документів після атаки вірусу. Дані не

ШАГ логотип

Програмування

Приховати дані криптогаманця? Чи позбутися реклами в Інтернеті? Анонімність без знань програмування від Linux

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона!

Уявіть, що ви заходите у магазин телевізорів. До вас підходить консультант та відкриває вашу сумочку. Шукає документи, переписує дані банківських карток. Ви здивовані і не знаєте, що робити і куди звертатися. Шок, та де ж охорона! Те саме і в Інтернеті. Докучливі cookies, через які після перегляду рюкзаків у магазині на кожному сайті одна реклама із рюкзаками. Або побоювання, що з Binance вкрадуть гроші, і треба швидше думати про холодний гаманець. Та й той не досконалий. Скрізь, де б ви не залишили дані або не відвідали сайт, ваші сліди залишилися в с

ШАГ логотип